28 лютого 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд за позовом представників партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ скасував рішення Житомирської обласної ради, яка 25 жовтня 2018 року ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Раніше, 16 січня 2019 року, ми добилися перемоги у Львові ‒ суд визнав протиправним і недійсним аналогічне рішення Львівської обласної ради.

І це не єдина судова справа, відкрита за позовом представників ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ у Львові. Ми боролися в суді і за збереження стели Монумента Слави, яку хотіла знести місцева влада, і домоглися проведення експертизи. 10 жовтня 2018 року Львівський окружний адміністративний суд постановив: у справі № 813/999/18 про скасування рішення Львівської міської ради призначити судову будівельно-технічну експертизу. Провести її було доручено Івано-Франківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України. На розгляд експерта мали бути винесені такі питання: «Який технічний стан (ступінь фізичного зношення) об’єкта Монумента бойової слави Радянських збройних сил, який знаходиться у м. Львові по вул. Стрийській? Чи є об’єкт Монумент бойової слави Радянських збройних сил, який знаходиться у м. Львові по вул. Стрийській, аварійним?».

Але влада просто не допустила до пам’ятника експерта, який прибув 11 лютого 2019 року, щоб оглянути стелу згідно з рішенням суду.

Розуміючи, що у судовому протистоянні вона вчергове програє представникам нашого політичного руху, влада Львова зважилася на прямий вандалізм ‒ знищення пам’ятника, який не підпадає під дію закону про декомунізацію. А все, що потрібно знати про «аварійний стан» Монумента Слави, це те, що його не могли повалити протягом трьох днів, і влада не дала провести судову експертизу його стану.

Упевнений: цей прояв беззаконня і політично мотивованого свавілля свого часу отримає належну правову оцінку. Чинна влада, розуміючи, що повністю втратила підтримку населення і не має юридичних аргументів для відстоювання своєї позиції, вдається до аналогу «тактики спаленої землі», яку завжди застосовували вороги України та українського народу.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи